Team Chess Championship 2010 - B Group (men) - Albena, Bulgaria (27.05.-02.06.2010)

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

Team composition

1 Lovetch Rtg-O:1377

Bo.   Name IRtg FED
1   Vatkovski Mitko 0 BUL
2   Gavazov Hristo 0 BUL
3   Yotov Hristo 1972 BUL
4   Yotov Yoto 2035 BUL
5   Kalaidziev Radoslav 0 BUL
6   Ninov Ventsislav 2264 BUL
    Stoynov Vanio 0 BUL

2 Spartak Pleven XXI Rtg-O:2287

Bo.   Name IRtg FED
1 IM Mladenov Plamen 2375 BUL
2 FM Kukov Velislav 2387 BUL
3   Jovchev Aleksi 2275 BUL
4   Yordanov Nikolay Plamenov 2243 BUL
5   Lazarov Rosen 2206 BUL
6   Mladenov Ilian 2233 BUL
    Atanasov Radoslav 0 BUL
    Krastev Vasil 0 BUL

3 Victory Rtg-O:2222

Bo.   Name IRtg FED
1 FM Pantev Veselin 2355 BUL
2   Vutov Mario 2347 BUL
3   Bonev Todor 2260 BUL
4   Stanoev Atanas 2222 BUL
5   Ivanov Borislav 2173 BUL
6   Tetimov Ivan 1974 BUL
    Atanasov Marin 0 BUL
    Kulinchev Georgi 0 BUL

4 Shumen 2005 Rtg-O:2236

Bo.   Name IRtg FED
1   Ivanov Ivelin Ivanov 1918 BUL
2 IM Dimitrov Atanas 2369 GRE
3   Janev Tihomir 2330 BUL
4   Janachkov Angel 2240 BUL
5   Janchev Petar 2223 BUL
6   Avramov Anton 2193 BUL
    Djakov Kristian 2060 BUL
    Angelov Boyan 2012 BUL

5 Energia 21 Rtg-O:2231

Bo.   Name IRtg FED
1   Stojanov Svetlin 2316 BUL
2   Delchev Petar 2260 BUL
3   Arnaudov Petar 2216 BUL
4   Ivanov Stojan Emilov 2209 BUL
5   Kirjakov Toma 2139 BUL
6   Popov Ilian 2248 BUL
    Iliev Vasil 2123 BUL
    Kirchev Krasimir 2104 BUL

6 Dobritch-Albena Rtg-O:2331

Bo.   Name IRtg FED
1 GM Georgiev Krum 2456 BUL
2 GM Velikov Petar 2421 BUL
3 GM Spiridonov Nikola 2313 BUL
4   Gochev Mladen 2229 BUL
5 GM Radulov Ivan 2292 BUL
6   Dobrev Nayden 2179 BUL
  IM Tonchev Miroslav 2272 BUL

7 Slavia Rtg-O:2271

Bo.   Name IRtg FED
1   Stavrev Nikolai 2336 BUL
2   Lazarov Alexander 2235 BUL
3 FM Stoynov Ivan 2300 BUL
4 FM Stoynov Jordan 2258 BUL
5   Krastanov Georgi 2182 BUL
6   Kamenov Gerasim 2131 BUL
    Stoimenov Plamen 0 BUL
  IM Trickov Vasil 2317 CZE

8 Abritus Rtg-O:2320

Bo.   Name IRtg FED
1 FM Galunov Todor 2364 BUL
2 FM Bojchev Marian 2389 BUL
3 IM Stefanov Krasimir 2382 BUL
4   Shishkov Minko 2277 BUL
5   Dimov Dian 2301 BUL
6   Georgiev Steljan 2151 BUL
    Ivanov Tsvetalin 2133 BUL
    Jankov Janko 2205 BUL

9 Pazardjik Rtg-O:2048

Bo.   Name IRtg FED
1   Brankov Krasimir 2317 BUL
2   Dimov Kiril 2196 BUL
3   Djonev Svetozar 2184 BUL
4   Stoilov Atanas 2162 BUL
5   Slavov Dimitar 2227 BUL
6   Marmarov Atanas 0 BUL
    Kosev Yordan 0 BUL
    Kostadinov Petko 0 BUL

10 Tundja Rtg-O:2242

Bo.   Name IRtg FED
1   Vasilev Vasil Aleksandrov 2366 BUL
2   Ivelinov Hristo 2227 BUL
3   Glavchev Stanislav 2170 BUL
4   Ivanov Bogidar 2173 BUL
5   Rusev Jeliazko 2258 BUL
6   Hristov Atanas 2259 BUL

 


About us | Contact us | Terms and conditions | Chess tournaments | Chess games

© 2003-2022 All Rights Reserved. Chess Mix LLC.